SGK 4A, Bağ-Kur 4B ve Emekli Sandığı 4C Kapsamında Emekli Olanlara Müjde! 1300 TL Ek Ödeme

SGK 4A, Bağ-Kur 4B ve Emekli Sandığı 4C Kapsamında Emekli Olanlara Müjde! 1300 TL Ek Ödeme

Artan hayat pahalılığından dolayı emeklilere yapılan ocak ayı zammı sonrası bir zam daha kapıda. SGK 4A, Bağ-Kur 4B ve Emekli Sandığı 4C emeklilerinin yeni bir zamlı maaş, mart ayında uygulanacak. İşte tüm detaylar...

EYT düzenlemesiyle birlikte ilk etapta yaklaşık 2 milyon 500 emekli adayına yapılan ocak ayı zammı sonrası bir zam müjdesi daha geldi! Emeklilerin yeni zamlı maaşı Mart ayı itibariyle uygulanacak. İşte tüm detaylar haberimizde...

EMEKLİLERE YENİ ZAM

Enflasyon ile doğru orantılı olacak şekilde zam almayı bekleyen emeklilere artı olarak refah payı da eklendi. Bu eklentinin üstüne yeni yıl zam oranı %30 olacak şekilde belirlendi. Bu doğrultu içerisinde en düşük emekli maaşı 2023’ten itibaren 5500 TL olarak belirlendi.

EMEKLİ MAAŞINA İYİLEŞTİRME ÇAĞRISI

Emekli maaşına gelen zamlara rağmen, hayat pahalılığının fazla olmasından dolayı büyük değişimler ortaya çıkamadı. Bu durumun iyileştirilmesi için ise vatandaşlar hükümete seslendi. Yapılan çağrıya göre, 2000 yılından sonra emekli olanların maaşlarında iyileştirme yapılması talebinde bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde çözüme kavuşmuş olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi 7 – 8 Şubat’ta Meclis tarafından onaylanması planlanıyor. EYT düzenlemesinin onaylanması ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bir düzenleme daha gerçekleştirileceği iddia ediliyor.

2000 YILI SONRASI EMEKLİ OLANLARA YENİ BİR ZAM DAHA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın gündeme getirmiş olduğu intibak yasasının önceliğinde özellikle de 2000 yılından önce emekli olanların prim kazancı söz konusu. Değişen yasal şartlarıyla 2002 yılından önce emekli olan vatandaşların, 2000 yılı emeklilerinden daha fazla maaş alması durumu bulunmakta. Bu durumun iyileştirilmesi planlanıyor.

YENİ ZAMLA FARK 1300 TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yeni yasasını ele aldığı konu 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşlarına 1300 TL kadar bir artış olmasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.